mail: a.klopotowska@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 66 pokój: 140
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ NAUKOWYCH
WYKSZTAŁCENIE
WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA ZAWODOWE I NAUKOWE
ODBYTE STAŻE NAUKOWE I DYDAKTYCZNE
WAŻNIEJSZE SPRAWOWANE FUNKCJE
DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA
NAJWAŻNIEJSZE PUBLIKACJE
MONOGRAFIE
ARTYKUŁY NAUKOWE
email: z.pelczarski@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 62, pok. 132
Architekt, nauczyciel akademicki i były dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.
Jest specjalistą w zakresie architektury mieszkaniowej i architektury użyteczności publicznej.
Staż pracy naukowo-dydaktycznej prof. Pelczarskiego wynosi ponad 45 lat. W tym czasie związany był z wydziałami architektury trzech uczelni wyższych, w tym jednej zagranicznej.
Na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej pracuje od roku 1989. W latach 2011–2016 (po uzyskaniu habilitacji) kierował Katedrą Projektowania Architektonicznego, a w kadencji 2012–2016 pełnił funkcję dziekana tego Wydziału. W 2021 roku otrzymał nominację profesorską.
W latach 1975–1989, prof. Pelczarski był związany zawodowo z Instytutem Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Dwukrotnie (na przełomie 1981/82 oraz w latach 1986 – 1990) oddelegowany był do pracy na Wydziale Architektury Uniwersytetu w Mosulu (Irak).
Prof. Pelczarski aktywność naukową i dydaktyczną łączy z działalnością zawodową architekta – projektanta. Oprócz praktyki indywidualnej zatrudniany był w jednostkach projektowych, m.in.: Miastoprojekt – Wrocław, Inwestprojekt – Śląsk w Katowicach, Consulting Office of Mosul University oraz Zakład Projektowania i Wdrożeń TB w Katowicach. Na czoło dokonań twórczych Profesora wysuwa się jego wieloletnia działalność projektowo-realizacyjna w charakterze generalnego projektanta modernizacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie (1994 – 2007). Jej efekty zostały wysoko ocenione, potwierdzone licznymi publikacjami, jak również prestiżowymi nagrodami.
Doświadczenia praktyczne z tego okresu stworzyły podstawy do rozwinięcia naukowej aktywności prof. Pelczarskiego, nakierowanej na problematykę kształtowania wielkich widowni i zagadnień od niej pochodnych.
Rezultaty badań nad zagadnieniami funkcjonalno-przestrzennych relacji widowni i areny zawarł w monografii habilitacyjnej pt. „Widownie współczesnych stadionów – determinanty i problemy projektowe”, wydanej pod koniec 2009 r.
Profil Naukowy Profesora w Bazie Wiedzy PB
mail: r.kimsza@pb.edu.pl; tel. 85 746 99 19; pok. 111
Wykształcenie
Studia filozoficzno-teologiczne w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku ukończone tytułem magistra na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1987-1993); studia specjalistyczne z orientalistyki i teologii duchowości w Papieskim Uniwersytecie Gregorianum w Rzymie uwieńczone licencjatem z nauk wschodnich i doktoratem (1994-1999), habilitacja na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2014); kurs z prawa autorskiego (2010).
Obszar zainteresowań badawczych
Teologia architektury i sztuki sakralnej, teologia duchowości chrześcijańskiej, teologia ikony
Ważniejsze osiągnięcia naukowe i zawodowe
Autor ponad dwustu publikacji o charakterze naukowym i popularno-naukowym, przewodniczący Komisji Stuki Sakralnej Archidiecezji Białostockiej, członek gremiów ekumenicznych KEP
mail: j.grycuk@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 64, pok. 138
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.
Dyplom magistra uzyskała w 1995 r. za pracę „Akademia tańca w Białymstoku” wyróżnioną nagrodą prezydenta miasta. Doktorat obroniła w 2009 r. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem prof. Dariusza Kozłowskiego.
W latach 1995–2007 pracowała w ARCH-ITO Sp. z o.o. w zespole arch. Andrzeja Chwaliboga. W ostatnich czterech latach współpracy pełniła rolę jednoosobowego zarządu spółki.
Od 2008 r. prowadzi autorską pracownię ARCHITEKTON, realizując projekty architektoniczne, architektury krajobrazu oraz architektury wnętrz.
Jest autorką i współautorką wyróżnionych i nominowanych projektów do nagród branżowych (Opera i Filharmonia Podlaska – drugie wyróżnienie – z zespołem Arch-ITO, katedra w Irkucku – koncepcja z zespołem Arch-ITO – zrealizowana (2000 r.) i nagrodzona przez Unię Architektów Rosji za najlepszy budynek roku 2001). Między innymi zrealizowała konkursowy projekt prezbiterium neoromańskiego kościoła św. Wojciecha w Białymstoku, wnętrze auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej (w ramach Arch-ITO), wnętrza redakcji Kuriera Porannego.
W latach 2014–2017 pracowała w zarządzie oddziału Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu SPAK.
W 2019 r. otrzymała tytuł Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej.
Za swoją działalność została wyróżniona srebrną odznaką SARP.
mail: anna.tejszerska@pb.edu.pl; tel. 85 746 99 19; pok. 111
Wykształcenie
Urszulanka Serca Jezusa Konającego. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Stopień doktora uzyskała w swojej Alma Mater na podstawie dysertacji pt. Przestrzeń architektoniczna w zwierciadle sztuk plastycznych – geometria w służbie artystów działających na ziemiach polskich na przełomie średniowiecza i Odrodzenia. Stopień doktora habilitowanego z kolei na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.
Obszar zainteresowań badawczych
W badaniach naukowych koncentruje się na zagadnieniach związanych z historią architektury, w szczególności okresu II Rzeczypospolitej.
Ważniejsze osiągnięcia naukowe i zawodowe
Wybór publikacji (w większości dostępne: https://www.researchgate.net/profile/Anna-Tejszerska, https://pb.academia.edu/AnnaTejszerska):
email: a.dudzinski@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 65, pok. 140
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.
Projekt dyplomowy pt. „Nowy Urząd Miasta w Białymstoku” w 1999 roku zdobył nagrodę w konkursie Prezydenta Miasta Białegostoku.
Pracuje na Wydziale Architektury PB od 2013 roku (od 2019 roku na stanowisku adiunkta) w Katedrze Projektowania Architektonicznego.
W 2018 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka.
Tytuł rozprawy doktorskiej: „Architektura szkół publicznych stopnia podstawowego zrealizowanych w latach 2002-2013 w środowisku intensywnej zabudowy miejskiej Nowego Jorku”.
W latach 2013-2019 pełnił funkcję Wydziałowego Koordynatora ds. Programu Erasmus+.
Główne zainteresowania naukowe i dydaktyczne wynikają z doświadczeń projektowych związanych z architekturą obiektów edukacyjnych.
Uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń od 2002r.
Członek Izby Architektów RP.
Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w Polsce i za granicą.
Od 2011 roku własna działalność projektowa.
mail: a.owerczuk@pb.edu.pl; tel. 85 746 99 26; pok. 113
Wykształcenie
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (1990). W 2003 r. obronił dysertację doktorską w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wykonaną pod kierunkiem prof. dr hab. Bohdana Rymaszewskiego. Praktyka projektowa w latach 1991-1997, później udział w pojedynczych tematach projektowych. W 2010 r. odbył staż w przedsiębiorstwie Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków S.A., Oddział w Białymstoku.
Obszar zainteresowań badawczych:
– historyczna architektura drewniana Podlasia, w szczególności małych miast regionu,
– ochrony i konserwacja obiektów architektury,
– historyczny krajobraz kulturowy.
Ważniejsze osiągnięcia naukowe i naukowe
Autor około 30 publikacji naukowych. Ważniejsze publikacje:
email: a.turecki@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 72, pok. budynek LAB
Studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (1974-80)
Doktorat (Wpływ koncepcji urbanistycznej z „Plan du Chateau et de la Ville de Białystok avec ses Environs” na rozwój przestrzenny śródmieścia Białegostoku -1998) obroniony na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
Nauczyciel na Wydziale Architektury PB (od 1990).
Współzałożyciel Forum Białystok Jutra (2004).
Honorowy członek Stowarzyszenia „Nasze Bojary” (od 2006).
Współorganizator 3 Kongresu Ruchów Miejskich (2013).
Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej (od 2019).
Inicjator odnowy Pomnika Konstytucji 3-go Maja w Zwierzyńcu (2009).
Współwłaściciel wiatraka w Studziankach (w rejestrze zabytków, nagroda główna Marszałka Województwa Podlaskiego za „Najlepiej zachowany zabytek architektury drewnianej na Podlasiu – 2007).
Inicjator budowy „Laboratorium Architektury Energooszczędnej i Energii Odnawialnych” WA PB [LAEiOE], (- trzy próby: 2002, 2006 uzyskanie dotacji MENiS w wysokości 2,7 mln, 2011 wniosek o dotację UE, budowa ukończona w sierpniu 2015;
LAEiOE otrzymał jedną z dwóch nagród głównych PLGBC za najlepszy niecertyfikowany zielony budynek w Polsce – 2015).
Autor pierwszych niezależnych badań smogu w Białymstoku (od 2017).
email: b.sliwecki@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 05, pok. 302
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.
email: m.tur@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 72, pok. 150
Pracuje na Wydziale Architektury PB od 2015 (współpraca od 2008 r.) w Katedrze Projektowania Architektonicznego w Laboratorium Architektury Energooszczędnej i Energii Odnawialnych WA PB.
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ NAUKOWYCH
WYKSZTAŁCENIE
REALIZACJE
ARTYKUŁY NAUKOWE
mail: piotr.chabiera@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 26, pokój: 113
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ NAUKOWYCH
WYKSZTAŁCENIE
OTRZYMANE NAGRODY, WYRÓŻNIENIA, STYPENDIA
DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH NAUKOWYCH
WYBRANE PUBLIKACJE
mail: k.matyszewska@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 26, pokój: 117
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Studiowała również w Lizbonie na Instituto Superior Tecnico (Architektura i Urbanistyka) oraz na Faculdade de Arquitetura da Universidade de Lisboa (Architektura Wnętrz). Doświadczenie zawodowe zdobywała w prestiżowych zagranicznych firmach architektonicznych takich jak MVDRD w Rotterdamie, SADAR+VUGA w Lublanie, Grupo Aranea w Alicante oraz polskich pracowniach architektonicznych i wielobranżowej korporacji inżynierskiej.
Współautorka budynków mieszkalnych wielorodzinnych, użyteczności publicznej, przemysłowych, rewitalizacji zabytków, a także konkursów architektonicznych w Polsce i za granicą.
W pracy doktorskiej bada współczesną architekturę sakralną. Jest sekretarzem Komisji ds. Budownictwa i Sztuki Sakralnej. Ponadto zajmuje się analizowaniem dostępności pieszej w miastach 15-minutowych.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z BIMu, Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerowo, Projektowania Eksperymentalnego oraz Geometrii Wykreślnej.
Od 2022 roku Wydziałowy Koordynator Erasmus+ ds. Studentów Wyjeżdżających.
Od 2019 roku prowadzi własną działalność w zakresie architektury mieszkalnej jednorodzinnej i projektowania wnętrz.
mail: kalina.cukrowska@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 19, pokój: 111
WYKSZTAŁCENIE
Absolwentka historii sztuki w ramach Kolegium MISH (2018) i filologii romańskiej (2020) na Uniwersytecie Warszawskim.
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ NAUKOWYCH
WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE I ZAWODOWE
Publikacje:
Pracuje także jako kuratorka zbiorów artystycznych w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, oddziale Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie.
email: a.jakimowicz@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 22, pok. 07
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ NAUKOWYCH
WYKSZTAŁCENIE
WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA ZAWODOWE I NAUKOWE
WAŻNIEJSZE SPRAWOWANE FUNKCJE
DZIAŁALNOŚĆ PROJEKTOWA i INNE REALIZACJE
PUBLIKACJE
MONOGRAFIE
REDAKCJA NAUKOWA
– Asanowicz,A., Jakimowicz, A., (Eds), „Computer Aided Architectural Composition”, Politechnika Białostocka, 1996;
– Asanowicz, A., Jakimowicz, A., (Eds), „CAAD – Towards New Design Conventions”, Politechnika białostocka, 1997;
– Asanowicz, A., Jakimowicz, A., (Eds), Cyber-Real Design”, Politechnika Białostocka, 1998;
– Verbeke, J., Jakimowicz, A. (Eds), „Communicating (by) Design”, LUCA Arts Sint-Lucas Architectuur Brussels – Gent, Belgium, Chalmers University Goteborg, Sweden;
– Jakimowicz, A., Śliwecki, B., (Eds), „DARe – Digital Architecture Research”, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, 2023;
ARTYKUŁY NAUKOWE
email: r.misiuk@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 64, pok. 138
Ukończył Wydział Architektury Politechniki Białostockiej w 1993 r. Pracę dyplomową magisterską wykonał pod kierunkiem prof. arch. W. Czarneckiego
Pracuje na Wydziale Architektury PB od 1994 r. Po obronie na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, rozprawy doktorskiej w 2006 r. zatrudniony na stanowisku adiunkta.
Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych głównie z tematyki związanej z osadnictwem i budownictwem leśnym.
W 1999 r uzyskał uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Od 2000 r prowadzi pracownię autorską. Jest autorem kilkudziesięciu projektów budynków przemysłowych, użyteczności publicznej, i mieszkalnych.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu projektowania architektonicznego (specjalność architektura przemysłowa) Większość zajęć projektowych w ostatnim okresie prowadzona jest w formie konkursów organizowanych we współpracy Wydziału Architektury z lokalnymi władzami, jednostkami samorządowymi, organizacjami społecznymi oraz przedsiębiorstwami.
Jest promotorem około 200 prac dyplomowych magisterskich i dyplomowych inżynierskich. Wiele z nich zostało nagrodzonych i wyróżnionych w tym w konkursach: Najlepsza praca z zakresu ekologii – Białostockiego oddziału NOT, nagroda Ministerstwa Infrastruktury, Dom dostępny – Murator, Architektura Betonowa, Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku, Doroczna Nagroda SARP o. Białystok im. Macieja Nowickiego, Nagroda Rektora PB, Drewno w Architekturze i szereg innych.
mail: a.szmitkowska@pb.edu.pl; tel. 85 746 99 19; pok. 111
WYKSZTAŁCENIE
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (1999). Pracę doktorską obroniła z wyróżnieniem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ BADAWCZYCH
– architektura polska XX wieku
– architektura europejskich ośrodków wypoczynkowych XX wieku
WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE I ZAWODOWE
Na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej zatrudniona od 2001 r. W 2001 r. uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Od 2002 r. należy do Izby Architektów RP.
Autorka około 20 publikacji naukowych m.in.:
email: w.jasiewicz@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 72, pok. 150
WYKSZTAŁCENIE
absolwent Instytutu Architektury Politechniki Białostockiej w 1982 r..
1982- praca magisterska – dyplomowa: „Szpital Położniczo-Ginekologiczny w Białymstoku”, promotor: mgr inż. arch. Henryk Toczydłowski (Dyplom wyróżniony I nagrodą w konkursie SARP „O nową myśl architektoniczną” w 1983 r.).
WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA ZAWODOWE
PROJEKTY I REALIZACJE
Autor i współautor ponad 70 projektów i realizacji obiektów z zakresu:
WAŻNIEJSZE SPRAWOWANE FUNKCJE
NAJWAŻNIEJSZE OPRACOWANIA ZAWODOWE
PUBLIKACJE
Referat „Zdolność Adaptacyjna Architekta”, Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zawód Architekt”, Gliwice 9/10.11.2012
MONOGRAFIE
„A…SYMETRIA UMOWY” (2005) © Copyright 2005 Waldemar Jasiewicz, ISBN-10: 83-924100-0-9, ISBN-13: 978-83-924100-0-3
email: j.kabac@pb.edu.pl, tel. wew.: 746 99 68, pok. 146
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Od 49 lat, nieprzerwanie uprawia działalność zawodową w charakterze projektanta architektury, początkowo w ramach zatrudnienia w Miastoprojekcie Białystok, a od roku 1985 prowadząc własną pracownię ARKON Jan Kabac. Jednocześnie od 38 lat, jako starszy wykładowca, zawodowe doświadczenia łączy z pracą dydaktyczną na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE
Konkursy studenckie -11 nagród i wyróżnień dla dyplomantów.
Nagroda Rektora PB, indywidualna II stopnia za wyróżniającą działalność naukową dydaktyczną i organizacyjną – w roku 2008.
Nagroda Rektora PB, zespołowa II stopnia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i organizacyjnej – w latach 2001, 2009.
DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNO-ORGANIZACYJNA
Funkcja prodziekana WAPB ds. studenckich w latach 1996-1999.
Udział w kilkunastu komisjach egzaminacyjnych w rekrutacji na WAPB.
Udział w Radach Wydziału WA PB.
Udział w Sądzie dyscyplinarnym Podlaskiej Okręgowej Izby Architektów w latach 2003-2006.
Udział w Komisji Kwalifikacyjnej Podlaskiej Okręgowej Izby Architektów w latach od 2006 do dnia dzisiejszego.
WAŻNIEJSZE REALIZACJE I DOKONANIA PROJEKTOWE
Według autorskich założeń zrealizowane zostały cerkiew św. Ducha w Białymstoku, cerkiew św. Jana w Hajnówce, w realizacji – Katedra Prawosławna Wojska Polskiego w Warszawie i cerkiew św. Jana Teologa w Białymstoku, Urząd Skarbowy w Bielsku Podlaskim, budynek firmy APS w Białymstoku, Akademickie Centrum Sportu Politechniki Białostockiej, Hala sportowa Uniwersytetu w Białymstoku, budynek Wydziału Pielęgniarstwa i Ochrony Zdrowia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, budynek Auli Dydaktyczno – Widowiskowych Uniwersytetu w Białymstoku, budynek Wydziału Technologii Żywienia PWSIP w Łomży, hala produkcyjna z częścią biurową firmy Masterpress S.A, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Archiwum Państwowe w Białymstoku.
UDZIAŁ W KONKURSACH ARCHITEKTONICZNYCH
I nagroda w konkursie na budynek Hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku,
I nagroda w konkursie na budynek firmy APS w Białymstoku,
II nagroda w konkursie na budynek Auli Dydaktyczno – Widowiskowych Uniwersytetu,
I nagroda w konkursie na budynek Wydziału Technologii Żywienia PWSIP w Łomży,
I nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu dawnej składnicy wojskowej w Białymstoku,
III wyróżnienie w konkursie na koncepcję budowy Europejskiego Centrum Muzyki i Sztuki :Opera Podlaska: w Białymstoku,
Wyróżnienie w konkursie na budynek Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku,
II nagroda w konkursie na koncepcję Centrum Kultury w Suwałkach.
WYRÓŻNIENIA ZA DZIAŁALNOŚĆ PROJEKTOWĄ I SPOŁECZNĄ
Honorowa nagroda SARP Oddz. Białystok – 2009.
Nominacje do nagrody SARP Oddz. Białystok na najlepszą budowlę architektoniczną w latach 2002 i 2008.
mail: a.modzelewska@pb.edu.pl, tel. wew.: 85 746 9905, pok. 302/308
WYKSZTAŁCENIE
Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Ukończyła studia wyższe drugiego stopnia na Uniwersytecie w Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver. Dyplom Magistra Architektury uzyskała w roku 2000, broniąc pracy dyplomowej – ”Coal Harbour Park wraz z budynkami rekreacyjno – edukacyjnymi. Ruch jako czynnik wpływający na kreowanie przestrzeni”.
OBSZAR ZAINTERESOWAŃ BADAWCZYCH
– komputerowe wspomaganie projektowania architektonicznego
– technologie BIM w architekturze
DOŚWIADCZENIE NAUKOWO-DYDAKTYCZNE I ZAWODOWE
Pracuje na Wydziale Architektury PB od 2012 roku (od 2018 roku na stanowisku wykładowcy). Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu projektowania architektonicznego wspomaganego komputerowo: Technologia informacyjna w architekturze, Techniki warsztatowe i prezentacyjne, Techniki komputerowe w projektowaniu, Computer Aided Architectural Design (Studenci ERASMUS+).
Doświadczenie zawodowe w branży architektonicznej zdobyła w latach 2002 do 2011 pracując w firmach projektowych (OP Architekten – Warszawa, WG Architecture Inc. – Vancouver, Kanada oraz Ankenman Marchand Architects – Vancouver, Kanada) przy projektach rewitalizacji zabytków, projektach mieszkaniówki jednorodzinnej i wielorodzinnej, projektach budynków usługowych, biurowych, kompleksów usługowych oraz hotelowych
Jest autorką publikacji naukowej – „A Smooth Introduction to BIM in Interior Design Studies”, in Kepczyńska – Walczak, A., Białkowski, S., (Eds) „Computing For a Better Tommorow”, 36th International ECAADE Conference, Łódź. W roku 2019 otworzyła przewód doktorski – „Wpływ technologii BIM na proces projektowania architektonicznego na wybranych przykładach architektury XXI w.”
mail: t.rogala@pb.edu.pl; tel. 85 746 99 26; pok. 113
Wykształcenie
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.
Obszar zainteresowań badawczych i zawodowych
Moje badania i praca zawodowa koncentrują się na konserwacji dziedzictwa architektury osadzonego w problematyce współczesnych miast. Równolegle z pracą na Politechnice Białostockiej wykonuje projekty architektoniczno-konserwatorskie i nadzoruje szereg prac zakresu rewaloryzacji przestrzeni zabytkowej.
W dotychczasowej pracy projektowej wykonałem zrealizowane projekty o różnej skali trudności, od prostych budynków o niekomplikowanej funkcji do skomplikowanych technologicznie i technicznie projektów o wysokich wartościach estetycznych. Wśród realizacji są projekty z pogranicza projektowania urbanistycznego na terenach objętych ochroną konserwatorską oraz projekty rewitalizacji centrum miast. Do tych opracowań należy zaliczyć zrealizowany projekt rewaloryzacji otoczenia przy pałacu Branickich w Białymstoku według barokowych wzorców (rewaloryzacja dziedzińca wstępnego oraz salonu ogrodowego) oraz projekt rewitalizacji centrum zabytkowego miasta Koprzywnica, obejmujący swoim zakresem średniowieczny rynek z przyległymi ulicami.
Ważniejsze osiągnięcia naukowe i zawodowe
Ważniejsze realizacje:
Publikacje:
Nagrody:
ZESTAWIENIE OBECNOŚCI PRACOWNIKÓW KPAiHA w sem. zimowym r. akad. 2024-25:
520KB załaduje się w nowym oknie
Terminy aktualnych konsultacji znajdują się również w systemie USOS w profilach nauczycieli.