Przewodnik dla studentów I roku

Studentko, Studencie,

Przed Tobą okres, który wiele osób określa jako najlepszy w życiu. Pragniemy gorąco powitać Cię na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Aktualne informacje dotyczące kształcenia na PB będą zamieszczone na stronach uczelni i wydziału.

Rok akademicki 2022/2023 rozpoczyna się w poniedziałek, 3 października 2022 roku.

Od pierwszego dnia prowadzone są zajęcia dydaktyczne, zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć.

Zaloguj się do systemu USOSweb, poznaj dostępne opcje i skonfiguruj swoje konto. W szczególności sprawdź dane osobowe i poprawność adresu poczty elektronicznej. Wpisany adres poczty elektronicznej będzie wykorzystany do korespondencji z Dziekanatu. Może również być wykorzystywany przez prowadzących zajęcia.

Sprawdź numery grup ćwiczeniowych, laboratoryjnych i projektowych, do których jesteś przypisana/przypisany. Można je odczytać w systemie USOS, po zalogowaniu się na indywidualne konto oraz w Dziekanacie Wydziału Architektury, pok. nr 003.

Zapoznaj się z regulaminem studiów.

Zgłoś się do Dziekanatu Wydziału Architektury (pok. nr 003) po odbiór elektronicznej legitymacji studenckiej oraz w celu podpisania immatrykulacji, tj. aktu przyjęcia w poczet studentów Politechniki Białostockiej.

Godziny pracy Dziekanatu Wydziału Architektury.

Jest to elektroniczny system, w którym studenci sprawdzają swoje oceny wystawione przez nauczycieli oraz mogą oceniać prowadzenie zajęć w ankietach studenckich.

Znajdują się tu również opisy zajęć wraz z kryteriami ich zaliczenia oraz podstawowa literatura zawarta w katalogu przedmiotów.

Logując się do usosweb.pb.edu.pl/ należy użyć identyfikatora (PESEL) i hasła ustalonego podczas rekrutacji w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).

Dostępna jest także aplikacja Mobilny USOS PB.

Zachęcamy do korzystania z biblioteki specjalistycznej zlokalizowanej na Wydziale Architektury – posiada ona bogaty księgozbiór specjalistyczny z zakresu architektury i urbanistyki, architektury wnętrz, sztuki, grafiki oraz dziedzin pokrewnych. https://wa.pb.edu.pl/wydzial/biblioteka-wydzialowa/

Na miejscu można zapisać się do biblioteki i aktywować kartę biblioteczną. http://biblioteka.pb.edu.pl/pl/st-studenta/zapisy-do-biblioteki

Biblioteka Główna PB mieści się na terenie kampusu uczelni w Centrum Nowoczesnego Kształcenia. To budynek przy skrzyżowaniu ulic Zwierzynieckiej i Świerkowej. http://biblioteka.pb.edu.pl/pl

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej realizują liczne projekty.

Koła naukowe na Wydziale Architektury PB

Na europejskich uczelniach obowiązuje system punktowy ECTS. Każdy przedmiot, w zależności od liczby godzin przeznaczonej na jego realizację, posiada przyporządkowaną liczbę punktów ECTS, sumującą się do 30 w skali całego semestru.

Zaliczony przedmiot oznacza przyznanie za niego wszystkich możliwych ECTS, natomiast niezaliczenie powoduje stratę tych punktów, którą odrobić należy w następnym roku, powtarzając przedmiot (tzw. „warunek”).

Aby ukończyć studia, wymagane jest odrobienie wszystkich długów punktowych ze wszystkich semestrów do czasu obrony pracy dyplomowej.

Więcej informacji przedstawione zostanie na szkoleniu z praw i obowiązków studenta, prowadzonym na początku roku akademickiego przez Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej.

Dodatkowo, szczegóły znajdują się w regulaminie studiów.

Najprostsza odpowiedź brzmi: wszyscy studenci PB. Samorząd zrzeszony jest w różne organy i komisje, których celem jest bycie pomostem między studentami a władzami uczelni, pomagając w działaniu całej Politechnice Białostockiej.

Samorząd Studentów broni również interesów studenckich i z chęcią odpowie na wszystkie Wasze pytania. Zapraszamy również do kontaktu i zapoznania się z działaniami SSPB na stronie www.facebook.com/SamorzadStudentowPB.

Biuro Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Architektury znajduje się na antresoli w pokoju 122.

Pomoc IT na Wydziale Architektury – pok. 302.

ICT i oprogramowanie na Wydziale Architektury

Celem usługi eduroam jest udostępnienie użytkownikom środowiska naukowego łatwego i bezpiecznego bezprzewodowego dostępu do internetu.