Dyplom studenta Architektury nagrodzony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji

23-05-2023
Dwójka studentów w tle flaga białoczerwona

W dniu 12 maja 2023 Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji przyznało doroczną nagrodę PRIX SARP FR 2023 za najciekawszy projekt dyplomowy inżynierski 2022 roku, którą otrzymał inż. arch. Paweł Matulewicz, absolwent studiów I stopnia na kierunku Architektura, obecnie student II stopnia na tym samym kierunku. Praca wykonana pod opieką dr inż. arch. Michała P. Chodorowskiego. Nagroda SARPFR jest ukoronowana dyplomem i nagrodą pieniężną w wysokości 1000€. Uroczyste wręczenie odbyło się w Wyższej Szkole Architektury w Strasbourgu, w ramach Architektonicznych Spotkań Europejskich.

W tym roku, co zostało podkreślone kilkukrotnie w trakcie wręczania nagród, wśród prac nominowanych do nagrody z czterech prac trzy były z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Były to prace dyplomowe: inż. arch. Wojciecha Trochimiuka wykonana pod opieką dr hab. inż. arch. Wojciecha Niebrzydowskiego oraz inż. arch. Dominiki Chrzanowskiej wykonana pod opieką dr inż. arch. Janusza Grycela.

Odbiór nagrody