Wyzwanie Młodego Architekta – aktualizacja 30.12.2020
15-10-2020
Zadanie architektoniczne polega na stworzeniu projektu koncepcyjnego, który będzie stanowił dla autora lub autorów wyzwanie, będąc jednocześnie autorskim spojrzeniem na architekturę.
Zadanie architektoniczno-inżynierskie to praca wspólna młodych architektów i inżynierów budownictwa różnych specjalności. Minimalny skład zespołu to 2 osoby: architekt i inżynier budownictwa. Maksymalnie zespół może tworzyć 5 osób. Efektem współpracy ma być projekt koncepcyjny, stanowiący dla autorów wyzwanie, będący zarówno autorską propozycją spojrzenia na architekturę, jak i autorską propozycją rozwiązania zdefiniowanego wyzwania inżynierskiego.
Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy wgrywają swoje prace konkursowe na specjalnie przygotowaną platformę. Autorzy prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu osobiście prezentują swoje projekty. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą brać w nim udział osoby pełnoletnie będące studentami I oraz II stopnia studiów o kierunku architektura lub architektura i urbanistyka oraz budownictwo uczelni państwowych oraz prywatnych, a także absolwenci tych kierunków niezależnie od miejsca zatrudnienia, pod warunkiem, że nie ukończyli 35. roku życia. Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy architekci i inżynierowie o uznanym dorobku twórczym.
Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody finansowe – od 12 tys. zł do 1 tys. zł, a ich prace pojawią się na łamach miesięcznika „Builder”.
Termin nadsyłania prac upływa 2 lutego 2021.
