Konkurs na wykonanie projektu (wnętrza) podwórza nowej siedziby Wydziałów Architektury Wnętrz i Grafiki krakowskiej ASP

14-02-2024
Fotografia krakowskiego ASP

Przedmiotem 8. międzynarodowego konkursu studenckiego 2024 jest projekt (wnętrza) podwórza nowo otwartej przy ul. Syrokomli 21 siedziby Wydziałów Architektury Wnętrz i Grafiki ASP w Krakowie.

Przestrzeń podwórza przy ul. Syrokomli 21 jest wspólna. Wspólna dla dwóch wydziałów ASP – Wydziału Grafiki i Wydziału Architektury Wnętrz – dyscyplin, które panują nad przestrzenią 2d i 3d. Lewe skrzydło budynku przypisane zostało Wydziałowi Architektury Wnętrz, prawe Wydziałowi Grafiki.

Zadanie konkursowe polega na znalezieniu nowej, projektowej odpowiedzi na definicję przestrzeni, która jest wspólna, towarzysząca, otwierająca na nowe funkcje, które wspierać będą budowanie relacji między ludźmi w oparciu o sztukę – bycie jej twórcą i od-biorcą. Głównymi użytkownikami zaprojektowanej przestrzeni powinni być studenci i pracownicy tych wydziałów.

W projekcie należy zapewnić bezpieczną komunikację między budynkami, dostęp do agregatu oraz uwzględnić drogę przeciwpożarową/ewakuacyjną.

Więcej informacji na: link