Mgr inż. arch Angelina Juszkiewicz, absolwentka WAPB, otrzymała trzecią nagrodę w 7 Edycji Konkursu Dyplom z Archicadem!

02-10-2024

Nasza dyplomantka otrzymała III nagrodę w 7 Edycji Konkursu Dyplom z Archicadem organizowanym przez WSC autoryzowanego dystrybutora Graphisoft Archicad w Polsce.

Mgr inż. architekt Angelina Juszkiewicz, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, otrzymała trzecią nagrodę w 7 Edycji Konkursu Dyplom z Archicadem organizowanym przez WSC w kategorii prac magisterskich. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się 18 września 2024 w Pawilonie Wystawowym Pałacu Zamoyskich w budynku SARPu mieszczącym przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

Jej praca magisterska Made of shadow. Muzeum Cienia powstała pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Agnieszki Duniewicz, prof. PB

Link internetowy do wyników oraz zdjęć nagrodzonych prac: https://wsc.pl/aktualnosci/znamy-laureatow-7-edycji-konkursu-dza

Opinia komisji konkursowej na temat nagrodzonej pracy:

Praca wyróżnia się wyjątkowym pomysłem na obiekt o bardzo nietypowej funkcji oraz interesującym podejściem do tematu. “Muzeum Cienia” to oryginalna i inspirująca propozycja, która zaskakuje swoją kreatywnością, zarówno na poziomie funkcji, jak i funkcja zaimplikowała nietypowe rozwiązania przestrzenne. Autorka umiejętnie wykorzystała grę światła i cienia, tworząc przestrzeń, która jest zarówno artystyczna, jak i umożliwia interakcję człowieka z cieniem. Dzięki czemu odwiedzający mogą stać się jednocześnie aktorem tej wystawy.

Projekt prezentuje nowatorskie podejście do architektury muzealnej, gdzie cień staje się głównym elementem ekspozycji. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które wyróżnia pracę na tle innych konkursowych projektów. Przemyślana aranżacja przestrzeni muzealnej zachęca do refleksji i kontemplacji, oferując odwiedzającym unikalne doświadczenia estetyczne.
Muzeum Cienia jest nie tylko atrakcją kulturalną, ale także miejscem, które stymuluje wyobraźnię i inspiruje do odkrywania nowych perspektyw.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!