Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

10-05-2024
Plakat Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
Ponad 20 wystaw na XX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
To będzie prawdziwa uczta dla oczu, zmysłów i wyobraźni
13 maja (poniedziałek) odwiedźcie koniecznie siedzibę Wydział Architektury Politechniki Białostockiej przy ul. Oskara Sosnowskiego 11
W przestronnej hali wydziału będziecie mieli okazję zobaczyć prace studentów i pracowników
Wśród wielu propozycji są:
  • wizje projektowe nowoczesnej „wioski akademickiej”
  • wystawa prac malarskich dr Marka Świrydowicza pt. „Poszerzam linię horyzontu”
  • „Nie palimy mostów!” czyli ciekawe koncepcje przyszłych architektów
  • „Opowieści barw” czyli malarstwo sztalugowe studentów kierunku grafika
  • projekty i fotografie zegarków naręcznych Piotra Trojniela współpracującego z polskim producentem zegarków
  • modele studenckich projektów pustelni-punktów obserwacji przyrody
  • i wiele innych fantastycznych prac, które przybliżają sztukę projektowania oraz realizacji, szczególnie uczniom szkół średnich, którzy rozważają kształcenie i pracę w zawodzie architekta
  • prezentacja koncepcji zagospodarowania terenu przed Monasterem w Supraślu
Ale to nie wszystko!
Wśród propozycji WA PB są ciekawe wykłady:
  • o g. 11 prezentację multimedialną na temat ikon poprowadzi dr hab. Radosław Kimsza, prof. PB
  • o g. 12 historię powstania najciekawszych polskich kolekcji dzieł sztuki przybliży dr Piotr Chabiera, prawnik i historyk sztuki.
Wstęp na wystawy jest wolny

Szczegóły w linku: https://pb.edu.pl/i/wsly

Zapraszamy!

Razem stworzymy prawdziwy festiwal kreatywności i będziemy świętować Jubileusz 75-lecia PB!

O naszych propozycjach piszemy na stronie: https://pb.edu.pl/i/wcbm

XX PFNiS organizuje 12 uczelni z Białegostoku, Łomży i Suwałk oraz BPN-T. Honorowe patronaty: Jacek Brzozowski Wojewoda Podlaski, Prezydent Miasto Białystok, Prezydent Miasto Łomża, Prezydent SuwałkPOGODNE SUWAŁKI, Podlaski Kurator Oświaty, Urząd Statystyczny w Białymstoku. Patronaty medialne: Radio Akadera, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BialystokOnline.pl, 4lomza.pl, suwalki.info.
Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Nauka i Edukacja w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”