Wystawa prac studenckich

25-04-2023
Studenci semestru pierwszego II stopnia kierunku architektura, na zajęciach z przedmiotu Studia i plany zagospodarowania przestrzennego, opracowali koncepcję zagospodarowania przestrzennego terenu kampusu Politechniki Białostockiej. Główną ideą było hasło: „XYLOPOLIS” a hasłem przewodnim: „Zielona Politechnika”.
Obecnie prace te zostały wyeksponowane w hali na Wydziale Architektury. Są to prace 26 zespołów, ponumerowane od 1 do 26.
Prace przedstawiają rzut urbanistyczny w skali 1: 1000 oraz widoki trzeciego wymiaru tak dobrane, aby wyjaśnić jak najlepiej przyjętą koncepcję. Są to: aksonometria całości, widoki z lotu ptaka, widoki poszczególnych wnętrz urbanistycznych i obiektów oraz mała architektura, poprzedzone schematami i analizami przedprojektowymi.
Do głosowania na najlepszą koncepcję zachęcamy wszystkich studentów przez wrzucenie swojego głosu na numer pracy do urny usytuowanej w hali WA, tuż obok wystawy.

Koncepcja zagospodarowania kampusu