Laureaci konkursu architektonicznego „Parki kieszonkowe dla Hajnówki”.

15-03-2023
wizualizacja konkursowego parku kieszonkowego

07.03.2023 r. jury konkursu architektonicznego pn. „Parki kieszonkowe dla Hajnówki”, powołane przez Burmistrza Miasta Hajnówka, wyłoniło laureatów. Organizatorem konkursu, zorganizowanego w ramach projektu pn. „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”, realizowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, była Gmina Miejska Hajnówka, przy udziale Partnera Politechniki Białostockiej. Merytorycznym opiekunem konkursu była dr hab. inż. arch. Halina Łapińska, prof. PB.

W konkursie wzięły udział prace semestralne, opracowane przez studentów semestru V kierunku architektura Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, na przedmiocie: Architektura krajobrazu i terenów zieleni. Projekty konkursowe zawierały koncepcję zagospodarowania terenu zieleni wraz z propozycją rozwiązań przestrzennych zaprojektowanych elementów zagospodarowania oraz wizualizacjami całości opracowania. Opracowania zawierają także propozycje rozwiązań małej architektury, oświetlenia i nawierzchni utwardzonych oraz projekt zieleni dla wybranego fragmentu opracowania wraz doborem gatunków roślin.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Magdalena Budziszewska i Zuzanna Dąbkowska, projekt opracowany pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Haliny Łapińskiej, prof. PB.

II miejsce: Szymon Trzciński, Wiktoria Twardowska i Damian Świerzbiński, projekt opracowany pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Haliny Łapińskiej, prof. PB.

III miejsce: Małgorzata Rzepniewska, Patrycja Czech i Sara Pawłowska, projekt opracowany pod kierunkiem dr inż. arch. Michała Chodorowskiego.

Gratulujemy!