Wyniki konkursu „Wioska akademicka” – zespół mieszkaniowy studentów PB

18-05-2022
Projekt na konkurs „Wioska akademicka”

W ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Architektury PB dr hab. inż. arch. Halina Łapińska, prof. PB oraz dr hab. inż. arch. Agnieszka Kłopotowska, prof. PB z pomocą mgr inż. Klaudii Bagińskiej zorganizowały wystawę opracowań dotyczących kampusu Politechniki Białostockiej, wykonanych przez studentów semestru II, II stopnia, kierunku architektura, wykonanych w ramach przedmiotu Projektowanie bez barier. Na wystawę trafiły prace studenckie, zgłoszone przez prowadzących zajęcia nauczycieli akademickich.
Temat dotyczył projektowania uniwersalnego, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań zapewniających dostępność dla niepełnosprawnych w zagospodarowaniu terenu i w zaprojektowanych rozwiązaniach budynków.
Prace wzięły udział w Konkursie na najlepszą pracę na temat: „Wioska akademicka” – zespół mieszkaniowy studentów Politechniki Białostockiej. 11 maja 2022 roku komisja konkursowa pod przewodnictwem Dziekana Wydziału Architektury nagrodziła najlepsze prace.

Decyzją komisji nagrodzono następujące zespoły:

1. Klaudia Świątek-Mucha i Tomasz Artur Szymański – wyróżnienie i Nagroda Dziekana
2. Aleksandra Bajerska, Urszula Boratyńska i Katarzyna Kuźma – wyróżnienie
3. Agata Choszczyk, Patrycja Mróz i Dominika Najda – wyróżnienie