Wydział Architektury PB bierze udział w międzynarodowym projekcie CityGo

13-04-2022
zrzut ekranu ze spotkanie w projekcie

Litwa, Portugalia, Czechy, Grecja i Niemcy – to kraje partnerów Politechniki Białostockiej w projekcie CityGo, w którym od początku tego roku udział bierze Wydział Architektury!

Projekt to „Challenge-Oriented Collaborative Online Communities in the Paradigm of Sustainable City”, a jego liderem jest litewski Vilnius College of Technologies and Design.

Konsorcjum pracuje nad stworzeniem metodologii i materiałów dydaktycznych, które umożliwią uczelniom wyższym realizację wysokiej jakości kształcenia typu „problem-based training” w środowisku cyfrowym.

Za nami już dwa zebrania online, a wiosną pierwsze spotkanie na żywo, w stolicy lidera. 2 czerwca 2022 r. w Wilnie spotkają się przedstawiciele sześciu uczelni:

– Vilnius College of Technologies and Design (VTDK) -Litwa,

– Maieutica Cooperativa de Ensino Superior CRL (ISMAI) – Portugalia,

– Univerzita Pardubice (UPCE) – Czechy,

– Panepistimio Patron (UPATRAS) – Grecja,

– Europa-Universitat Flensburg (EUF) – Niemcy,

Politechnika Białostocka (BUT).

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ (nr 021-1-LT01-KA220-HED-000023277).