Wystawa w Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym

01-04-2022
Wystawa

Od dnia 31.03.2022 r. w hallu budynku głównego Białostockiego Parku Naukowo – Technologicznego
w Białymstoku przy ul Żurawiej 71 można oglądać pokonkursową wystawę prac, które wzięły udział w konkursie na „Projekt zagospodarowania terenu zieleni w Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym”.

W konkursie wzięły udział wybrane prace studenckie, opracowane na przedmiocie: Architektura krajobrazu i terenów zieleni, koordynowanym przez dr hab. inż. arch. Halinę Łapińską, prof. PB.

Prace oceniło jury konkursowe, złożone z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego i Wydziału Architektury PB.
Oceniano: funkcjonalność zaproponowanego rozwiązania, wykonalność zaprojektowanej koncepcji, stopień ingerencji w istniejącą infrastrukturę, wpisanie się w istniejącą formułę architektoniczną otoczenia, stopień realizacji wytycznych, dotyczących nowych nasadzeń zieleni oraz koszt realizacji.

Nagrody, ufundowane przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, odebrali: I nagrodę: Surdykowska Natalia i Trusiewicz Jakub, wyróżnienie: Bartoszewicz Paulina, Bereźniak Magdalena, Wiśniewska Kinga (opiekunem obu zespołów był dr inż. arch. Michał Chodorowski) oraz wyróżnienie: Moczulski Krystian, Modzelewski Mateusz (opiekunem zespołu była dr inż. arch. Katarzyna Asanowicz).

Laureatom gratulujemy!

Zapraszamy na wystawę!

Więcej o konkursie: https://pb.edu.pl/studiujnapb/2022/03/31/studenci-wydzialu-architektury-stworzyli-projekty-zagospodarowania-terenu-zieleni-w-bialostockim-parku-naukowo-technologicznym-zwyciezcom-gratulowal-prezydent-bialegostoku/

dr hab. inż. arch. Halina Łapińska, prof. PB