Zmarł prof. dr hab. arch. Konstantinas Jakovlevas-Mateckis

15-11-2021
Z żalem informujemy, że w dniu 12 listopada 2021 zmarł w Wilnie prof. dr hab. arch. Konstantinas Jakovlevas-Mateckis, wieloletni dziekan Wydziału Architektury Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Gedymina, profesor wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych, Zasłużony Profesor Republiki Litewskiej, w latach 1993-1999 pracownik Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego WA PB, gdzie m.in. przygotował i wprowadził przedmiot Architektura krajobrazu.