Gra o karierę, czyli bezpłatne konsultacje i webinary dla studentów!

13-05-2021

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-21 maja 2021. Studenci Politechniki Białostockiej mogą zapisywać się na wydarzenia odbywające się na uczelniach w całej Polsce: https://graokariere.wordpress.com/najnowsza-edycja/

Przede wszystkim zapraszamy do udziału w webinarach i konsultacjach, które są organizowane przez Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami w dniach 19 i 20 maja.

Środa, 19 maja

1. 9.00-14.30 – Konsultacje z doradcami zawodowymi na platformie MS Teams, Eliza Ostaszewska i Ewa Kowalczuk-Czapko z Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB

Masz wątpliwości związane z dokumentami aplikacyjnymi? Nie wiesz jak odpowiedzieć na kłopotliwe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jak poruszać się po pandemicznym rynku pracy? Jak budować swoją ścieżkę kariery?  Na te i wiele innych pytań odpowiedzą doradcy zawodowi Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB.

Zapisy:

pod numerem telefonu: 728 912 221.

Kontaktując się telefonicznie, podaj wymagane informacje:

• dane: imię, nazwisko, e-mail do kontaktu,
  • godzina: od 9.00 do 14.30, co 30 minut, z wyłączeniem godz. 12.00-12.30 (30 minut dla 1 osoby).

1. 14.00 – Webinar: Jak znaleźć swoje miejsce na rynku pracy? Tyle jest ścieżek, ale która to ta właściwa?, Ewelina Gorbacz, Event Manager w Samsung Inkubator Białystok

Czy ta praca jest dla mnie? Czy sprawdzę się w tym zawodzie? Jak zacząć? – czy kiedykolwiek zadałeś_aś sobie takie pytania? Każdy młody człowiek stojący przed wyborem swojej ścieżki zawodowej ma sporo pytań i zwykle – niewiele odpowiedzi. Ten webinar pomoże podjąć Ci właściwą decyzję odnośnie swojej przyszłości zawodowej!

Możliwości jest wiele, ale droga ku wymarzonej pracy nie jest łatwa. Jak w szybki sposób sprawdzić, czy dana ścieżka jest tą właściwą i jak zdobywać nowe skile? Tego, między innymi, będzie można dowiedzieć się w trakcie webinaru.

Zapisy:

Wyślij e-mail na adres: kariera@pb.edu.pl, w tytule wpisując „webinar – wybór ścieżki zawodowej„, a treści swoje imię i nazwisko. W odpowiedzi otrzymasz link do spotkania na platformie Microsoft Teams.

Czwartek, 20 maja

1. 12.00 – Webinar: Gra o karierę z asem. Studenci z niepełnosprawnościami startują na rynku pracy, dr Anna Drabarz, prawniczka, edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Od wielu lat związana jest z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie wykłada i prowadzi badania z zakresu prawa antydyskryminacyjnego i aspektów społeczno-prawnych niepełnosprawności. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych.

W trakcie webinaru będzie można dowiedzieć się jak zrobić atut z niepełnosprawności i czym osoby z niepełnosprawnością mogą się wyróżnić przed pracodawcą. Dodatkowo będzie też mowa o tym, w jaki sposób współpracować z osobami z niepełnosprawnością, by obie strony czuły się komfortowo przy tej współpracy.

Dr Anna Drabarz to praktyk, który podzieli się swoimi doświadczeniami zawodowymi i szeroką wiedzą w zakresie pracy zawodowej osób z niepełnosprawnością. Ten webinar to must have zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak też dla tych, którzy będą z takimi osobami pracować.

Zapisy:

Wyślij e-mail na adres: kariera@pb.edu.pl, w tytule wpisując „webinar – gra o karierę z asem„, a w treści swoje imię i nazwisko. W odpowiedzi otrzymasz link do spotkania na platformie Microsoft Teams.

1. 13.00 – Webinar: Rekruter znów nie odpowiedział? Bo to złe CV było…,  Eliza Ostaszewska – doradca zawodowy z Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej

Podczas webinaru studenci będą mogli dowiedzieć się jak powinno wyglądać dobre CV oraz w jaki sposób efektywnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zostaną również poruszone następujące zagadnienia:

• elementy w CV, na które zwracają uwagę pracodawcy,
  • częste błędy w CV i jak ich unikać,
  • zdjęcie w CV,
  • jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej,
  • jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną,
  • rozmowa kwalifikacyjna online,
  • o co warto zapytać pracodawcę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zapisy:

Wyślij e-mail na adres doradca.zawodowy@pb.edu.pl, w tytule wpisując „webinar”, a w treści swoje imię i nazwisko. W odpowiedzi otrzymasz link do spotkania na platformie Microsoft Teams.

Grafika. Eliza oraz Ewa doradcy zawodowi

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

PS. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. 😊

„Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie” to ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP oraz Przewodniczącego KRASP. Celem projektu jest promocja działalności Biur Karier na uczelniach wyższych w całej Polsce, zacieśnienie współpracy między Biurami Karier i utrwalenie ich pozytywnego wizerunku zarówno w środowisku zewnętrznym jak i uniwersyteckim. W ramach projektu, Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem „Gra o karierę – Biuro Karier dla Ciebie” specjalnie dla studentów z całego kraju.