„Architecturae et Artibus” w międzynarodowych bazach EuroPub i ERIH PLUS

17-08-2020
Na białym tle leżą 3 numery czasopisma naukowego Wydziału Architektury

Czasopismo naukowe Wydziału Architektury PB „Architecturae et Artibus” przeszło pozytywnie ewaluację i zostało umieszczone w zagranicznych bazach czasopism EuroPub oraz ERIH PLUS.

Uwzględnienie pisma w zasobach o międzynarodowym zasięgu jest wyrazem uznania standardów publikacyjnych stosowanych przez redakcję. Sukces ten wpłynie na umocnienie pozycji pisma w środowisku naukowym, a także przyczyni się do dalszego jego rozwoju.

Architecturae et Artibus” (ISSN 2080-9638) to kwartalnik tworzony przez pracowników Wydziału Architektury od 2009 roku. Funkcję redaktora naczelnego pełni dr hab. arch. Bartosz Czarnecki, prof. PB, z-cy redaktora naczelnego prof. dr hab. sztuki Jarosław Perszko, sekretarzem naukowym jest dr inż. arch. Agata Szmitkowska, a sekretarzem technicznym mgr Urszula Miłkowska. W wykazie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych „Architecturae et Artibus” przyznano 5 punktów. Artykuły zamieszczane w czasopiśmie w formie elektronicznej udostępniane są w formule otwartego dostępu na stronie www.aeawa.pb.edu.pl

Architecturae et Artibus” otrzymało także punkty za indeksację w bazach czasopism: Index Copernicus (ICV 2017 = 63.04) oraz BazTech. Zostało również wprowadzone do polskiej bazy cytowań POL-index.

AeA” w bazie ERIH PLUS dostępne jest na stronie: https://dbh.nsd.uib.no/publiseringskanaler/erihplus/periodical/info?id=498743

w bazie EuroPub na stronie: