Wycieczka dydaktyczna do Warszawy SKN „Koło-Miasta”

02-12-2019

29 listopada 2019 roku grupa członków Studenckiego Koła Naukowego „Koło-Miasta” odbyła wycieczkę dydaktyczną do Warszawy pod opieką prof. Bartosza Czarneckiego. Na terenie Portu Praskiego, 40-hektarowej, największej obecnie w Polsce inwestycji mieszkaniowej gościł grupę projektant, absolwent WA PB, arch. Maciej Kuryłowicz. Inwestorzy mają zamiar odczarować złą sławę Pragi i zaoferować mieszkańcom nieszablonowe obiekty w bardzo dobrej lokalizacji. Obecnie na ukończeniu jest fragment osiedla zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie kwartałów historycznej zabudowy. Na terenie dawnego portu trwają obecnie prace przygotowawcze inwestycji. W drugiej części wyjazdu studenci zwiedzili legendarne zespoły zabudowy mieszkaniowej na Żoliborzu: Osiedle Urzędnicze, WSM, Sady Żoliborskie, Szklany Dom projektu prof. J. Żórawskiego a także zabudowę szeregową duetu Lachert-Szanajca, a ponadto kościół Św. Stanisława Kostki.