WAPB zaprasza na wykład otwarty: Moscow Architecture School through last 100 years of history

27-11-2019

Dnia 4 grudnia 2018 r. (środa) godz. 9:30 -10:10

WAPB zaprasza na wykład otwarty:

Moscow Architecture School

through last 100 years of history

Prelegentem będzie Nikolai Vassiliev – Moscow State (National Research) University of Civil Engineering Architecture Chair Associate Professor – Historyk architektury i urbanistyki goszczący na Wydziale Architektury PB w ramach BUT International Staff Week.

4 grudnia 2018 r. (środa) godz. 9:30 -10:10

Sala 055, WAPB ul. Oskara Sosnowskiego 11, 15-893 Białystok

Wykład odbędzie się w języku angielskim.