Wydział Architektury PB

Konkurs „Drewno w Architekturze”

07-10-2018

Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

Przy czym autor projektu mógł wykorzystać właściwości drewna zarówno w każdym z tych trzech aspektów, jak też tylko w jednym z nich. Kryteria oceny obejmują również wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem a kształtowaną formą.

Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z przedsiębiorstwem Unibep SA oraz przedsiębiorstwem Danwood SA. Podlasie zawsze kojarzyło się z architekturą drewnianą, a oba wymienione powyżej przedsiębiorstwa, mające siedziby w Bielsku Podlaskim, są jednymi z największych producentów budynków mieszkalnych z drewna w Europie.

WAŻNE DATY

Termin nadsyłania prac od 1.10.2018 do 22.10.2018

Obrady Jury – 29.10.2018

Gala konkursu – 15.11.2018 – Hala Wydziału Architektury PB, ul. Oskara Sosnowskiego 11,Białystok, godz. 14