Konkurs „Drewno w Architekturze”

07-10-2018

Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego.

Przy czym autor projektu mógł wykorzystać właściwości drewna zarówno w każdym z tych trzech aspektów, jak też tylko w jednym z nich. Kryteria oceny obejmują również wartość rozwiązań architektonicznych oraz jakość relacji pomiędzy tworzywem a kształtowaną formą.

Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z przedsiębiorstwem Unibep SA oraz przedsiębiorstwem Danwood SA. Podlasie zawsze kojarzyło się z architekturą drewnianą, a oba wymienione powyżej przedsiębiorstwa, mające siedziby w Bielsku Podlaskim, są jednymi z największych producentów budynków mieszkalnych z drewna w Europie.

WAŻNE DATY

Termin nadsyłania prac od 1.10.2018 do 22.10.2018

Obrady Jury – 29.10.2018

Gala konkursu – 15.11.2018 – Hala Wydziału Architektury PB, ul. Oskara Sosnowskiego 11,Białystok, godz. 14

• wykład Andrzeja Lechowskiego, Dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku pt. „Drewniany Białystok”
  • ogłoszenie wyników
  • wręczenie nagród
  • wykład dr. hab. inż. arch. Jarosława Szewczyka, prof. PB pt. „PLYSCRAPERS”

Rozstrzygnięcie konkursu „Drewno w Architekturze”

Zgodnie z harmonogramem ogólnopolskiego konkursu na najlepsze magisterskie prace dyplomowe „Drewno w Architekturze” 29 października 2018 roku odbyło się posiedzenie Jury konkursu. Jury w składzie: dr hab. inż. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB (Przewodniczący Jury), prof. dr hab. inż. arch. Konrad Kucza-Kuczyński (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), dr inż. arch. Romuald Loegler (Atelier Loegler Architekci), arch. Andrzej Chwalibóg (Pracownia Projektowa ARCH ITO), arch. Tomasz Duryński (Kierownik Działu Architektury DANWOOD S.A.), Roman Jakubowski (Dyrektor Unihouse Oddział UNIBEP S.A.), dr inż. arch. Adam Jakimowicz (Komisarz konkursu) dokonało oceny nadesłanych prac. Jury podkreśliło wysoki poziom prac i spośród 38 nominowało 11 dyplomów do dalszego procedowania. Po wielogodzinnej dyskusji Jury postanowiło przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 15 listopada o godzinie 14.00 na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Serdecznie zapraszamy na Wydział na Galę wręczania nagród.

Karta Zgłoszenia Uczestnictwa