ndz. 25 marca 2018
 
Szukaj
?
You need to upgrade your Flash Player
wydział architektury
 
 
     - 
 
 
     - 
 
*  
Zajęcia
 
     - 
 
 
*  
Dydaktyka
 
     - 
 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
*  
Praca dyplomowa
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
     - 
 
 
 
 
 
Konkursy
 
 
 
Konkurs architektoniczny LafargeHolcim Awards
 

LAFARGEHOLCIM ZAPRASZA MŁODYCH ARCHITEKTÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE LAFARGEHOLCIM AWARDS I RYWALIZACJI O NAGRODY W WYSOKOŚCI OD 10 TYSIĘCY DO 25 TYSIĘCY DOLARÓW

Międzynarodowy konkurs architektoniczny LafargeHolcim Awards odbywa się raz na 3 lata. Wyróżnia projekty odpowiedzialne społecznie, etycznie, ekonomicznie i środowiskowo, promujące zrównoważone budownictwo i odpowiadające na wyzwania współczesnego świata. W aktualnej, V edycji konkursu, zgłoszenia przyjmowane będą do 21 marca 2017 roku do godz. 14.00. Architekci, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat, mogą walczyć o nagrody w kategorii Nowe Pokolenie i wygrać od 10 tysięcy do 25 tysięcy dolarów.


W 2003 roku LafargeHolcim – światowy lider przemysłu materiałów budowlanych, producent cementu, kruszyw i betonu powołał do życia LafargeHolcim Foundation for Sustainable Construction. Najbardziej prestiżowym projektem organizowanym przez fundację jest międzynarodowy konkurs LafargeHolcim Awards.

LafargeHolcim Awards to przedsięwzięcie, które nagradza autorów wybitnych projektów architektonicznych, które odpowiadają na wyzwania współczesności. Wyróżniane są projekty zaawansowane technologicznie, odpowiedzialne środowiskowo, społecznie, etycznie, gospodarczo i kulturowo.
Każdy ze zgłoszonych projektów powinien uwzględniać 5 kluczowych zagadnień zrównoważonego budownictwa:
POSTĘP: Innowacja i powtarzalność
LUDZIE: Standardy etyczne i zapobieganie wykluczeniu społecznemu
PLANETA: Wpływ na zasoby i środowisko
DOBROBYT: Możliwość realizacji i uniwersalność
MIEJSCE: Walory estetyczne i kontekst

Do konkursu można zgłaszać pracę w dwóch kategoriach: Kategorii Głównej i kategorii Nowe Pokolenie.
Kategoria Nowe Pokolenie adresowana jest do studentów i absolwentów, osób w wieku do 30 roku życia. W tej kategorii jury konkursu wyróżnia innowacyjne projekty, wizjonerskie rozwiązania i twórcze idee bez względu na to, czy istnieje prawdopodobieństwo ich wdrożenia. Młodzi wizjonerzy - zwycięzcy i wyróżnieni autorzy projektów zgłoszonych do konkursu mogą zdobyć nagrody w wysokości od 10 tysięcy do 25 tysięcy dolarów.

Projekty w konkursie można zgłaszać do 21 marca 2017 roku do godz. 14.00. Przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia przygotowane w języku angielskim i zarejestrowane za pomocą specjalnego formularza na stronie https://application.lafargeholcim-awards.org/

.
Zgłoszenie powinno zawierać: dane kontaktowe wszystkich członków zespołu projektowego, dane techniczne, opis koncepcji i kontekstu projektu, uwzględniający 5 kluczowych zagadnień zrównoważonego środowiska, 5-10 rysunków, wizualizacji lub zdjęć oraz zdjęcia autora i innych członków zespołu wraz z oświadczeniem o przekazaniu praw do wykorzystywania wizerunku.

Projekty są oceniane i nagradzane w zależności od ich lokalizacji. Inicjatywy konkurują ze sobą w regionie (Europa, Ameryka Pn., Ameryka Pd., Azja i Pacyfik, na Bliski Wschód i w Afryka), w którym zostaną zrealizowane, bez względu na pochodzenie autora/autorów.
W ubiegłej edycji konkursu wyróżnienie w Kategorii Głównej w regionie Ameryka Południowa otrzymał polski architekt Maciej Siuda, autor projektu otwartej szkoły na Haiti. Jury konkursu doceniło jego projekt za tworzenie środowiska przyjaznego dzieciom, pełnego tajemnic i niespodzianek, pobudzającego dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. W uzasadnieniu przyznania wyróżniania wskazało na innowacyjne podejście architekta do szkoły jako rodzaju miasta z klasami lekcyjnymi formującymi sąsiadujące ze sobą grupy, zapewnienie możliwości nauczania zarówno wewnątrz i na zewnątrz oraz wykorzystanie współpracy różnych partnerów dla realizacji projektu w kraju potrzebującym wsparcia.

Koordynatorem konkursu w Polsce jest Fundacja LafargeHolcim WSPÓLNIE, a patronat nad V edycją konkursu LafargeHolcim Awards objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich – SARP.

Szczegółowe informacje na temat kryteriów oceny prac konkursowych, laureatów minionych edycji konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach: www.fundacjawspolnie.pl.

Kontakt w sprawie konkursu: awards.pl@lafargeholcim.com