wt. 16 stycznia 2018

Wystawa: SOCE - WIEŚ KOLORÓW

Studenci III roku Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej we współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną, zapraszają na wernisaż SOCE - WIEŚ KOLORÓW. Wystawa rozpocznie się 19 grudnia 2017 r. (wtorek) o godzinie 12:00 w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku (budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej). Na trzydziestu wielkoformatowych planszach studenci zaprezentują wyniki badań etnograficzno-architektonicznych przeprowadzonych jesienią 2017 roku we wsi Soce w gminie Narew. Artystyczne kompozycje zostały stworzone z fotografii domów, ludzi, wystrojów wnętrz, rysunków architektonicznych, detali zdobniczych i fragmentów rozmów z mieszkańcami wsi. Istotą projektu jest nie tylko przekazanie wiedzy o dziedzictwie kulturowym wsi, lecz także zachęcenie odbiorców do odwiedzin wsi Soce, zachwytu nad jej pięknem oraz zadumy nad przeszłością, tradycją i przemijaniem.