sob. 16 grudnia 2017

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej w firmie Malow w Suwałkach

Dzięki zaproszeniu pana Henryka Owsiejewa, przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Malow, 28 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie Rady Rozwoju Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, w siedzibie firmy Malow w Suwałkach. Było ono połączone z Seminarium Architektury i Designu, przygotowanym przez studentów WAPB dla uczniów suwalskich szkół średnich.

W spotkaniu Rady Rozwoju WAPB wzięli udział:

Henryk Owsiejew - Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Malow,
Jan Mikołuszko - Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Unibud SA,
Grzegorz Rzemek - Dyrektor Regionalny ds Bankowości korporacyjnej ING Bank Śląski,
Maciej Aronowicz - rzecznik prasowy Unicell Poland,
Andrzej Parafiniuk - Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego,
Mariusz Bednarko - Business Development Director Infinity Group,
Wojciech Walulik - burmistrz Augustowa,
Adam Walicki - Prezes Resursy Podlaskiej,
dr hab. arch. Aleksander Asanowicz, prof. PB - Dziekan Wydz. Arch. PB,
dr inż. Adam Musiuk - prodziekan ds Nauki Wydz. Arch. PB,
dr arch. Jolanta Owerczuk - prodziekan ds studenckich i dydaktyki WAPB,
dr arch. Adam Jakimowicz - prodziekan ds promocji i współpracy WAPB.

Gośćmi spotkania byli:

Ewa Beata Sidorek - Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk,
Dariusz Bogdan - Prezes Zarządu Suwalskiego Parku Naukowo - Technologicznego,
Roman Kaleta - Prezes Zarządy firmy Malow
Radosław Górski - asystent w Zakładzie Architektury Wnętrz WAPB.

Gospodarz spotkania, pan Henryk Owsiejew przedstawił uczestnikom firmę Malow - jednego z wiodących w Europie producentów mebli metalowych. Wszyscy goście mieli okazję obejrzeć wystawę produktów firmy, a także zwiedzić nowoczesną linię produkcyjną. Dla uczestniczących w spotkaniu studentów Architektury Wnętrz WAPB, była to wyjątkowa sposobność zapoznania się z technologiczną stroną projektowania i produkcji mebli.

Podczas spotkania otwarta została wystawa prac studentów kierunku Architektura Wnętrz, a także zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury PB a firmą Malow.

Obrady Rady Rozwoju koncentrowały się na omówieniu przedsięwzięć, które Wydział Architektury PB we współpracy z Radą planuje zorganizować w najbliższym roku. Jednym z najważniejszych planowanych działań będzie kontynuacja Dnia Designu. Wydarzenie to ma przyjąć wymiar cyklicznej, kilkudniowej imprezy, o wymiarze ogólnopolskim, której głównym celem będzie promocja naszej uczelni i regionu poprzez warsztaty, wystawy, i wykłady prezentujące dokonania na styku inżynierii i dziedzin kreatywnych.

Ponadto, przedyskutowano inne działania podjęte w ramach działań Rady - konkursy projektowe, seminaria, wykłady.

Kolejne spotkanie Rady Rozwoju WAPB, na zaproszenie firmy Unicell, odbędzie się w siedzibie tej firmy w Wasilkowie.

Równolegle, odbyło Seminarium Architektury I Designu, podczas którego studenci WAPB (z kierunku Architektura Wnętrz) i członkowie Samorządu Studentów WAPB przedstawili uczniom suwalskich liceów i techników, poprzez zajęcia warsztatowe i prezentacje, jak znakomitym miejscem do rozwoju jest Wydział Architektury PB.