pt. 28 lipca 2017

Warsztaty architektoniczne na Wydziale Architektury PB

18 maja klasa Ic o profilu politechniczno-architektonicznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku uczestniczyła w warsztatach architektonicznych na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej zorganizowanych przez dr Magdalenę Sulimę w ramach Dni Wydziału Architektury.
Warsztaty dotyczyły projektowania mebla, dlatego poprzedzone zostały wykładem mgr Jana Godlewskiego – pracownika Wydziału Architektury, autora wielu realizacji z zakresu wzornictwa i architektury wnętrz i laureata prestiżowych nagród. Opowiedział on jak wygląda praca projektanta oraz jak długa jest droga projektowa, od pomysłu – do realizacji. Przedsmakiem pracy twórczej uczniów była także prezentacja studentek: Moniki Obryckiej, Karoliny Wojtach i Kasi Żukowskiej na temat mebla, ergonomii i zasad projektowania. Po dawce teorii, uczniowie sami mogli spróbować swoich sił i pobawić się w designerów. Mając do dyspozycji jedynie drewniane patyczki, kleje, pinezki i kolorowy papier – zaprojektowali i własnoręcznie wykonali autorskie projekty mebli, które zostały zaprezentowane na wystawie w hali WA.