wt. 25 kwietnia 2017

VIII Forum Urbanistów

W VIII Forum Urbanistów, które odbyło się 23 listopada na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej wzięło udział ok. 70 osób. Prezentacje i dyskusje, które miały miejsce podczas tego spotkania dotyczyły problemów rewitalizacji. Prezentacje wstępne wygłosili prof. Bartosz Czarnecki z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, mgr Marcin Minasz z Urzędu Miasta Białegostoku i mgr Agnieszka Maszkowska z Fundacji SocLab. W dyskusji panelowej wzięli udział Adam Poliński - zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, pan Grzegorz Gawrysiak - przedstawiciel Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego, pani Zofia Cybulko - przedstawiciel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pan Bogdan Pszonak - ze Stowarzyszenia Przestrzeń Publiczna, pan Andrzej Chwalibóg - jako przedstawiciel Towarzystwa Urbanistów Polskich.

W otwartej dyskusji głos zabierali m. in. prof. Dariusz Kijowski z Uniwersytetu w Białymstoku, dr hab. Aleksander Asanowicz, dziekan Wydziału Architektury PB, Waldemar Jasiewicz, przedstawiciele Rady Miasta Białegostoku, organizacji samorządowych.

Spotkanie prowadził dr arch. Jerzy Tokajuk.

Forum Urbanistów organizowane jest przez Wydział Architektury PB, Wydział Budownictwa PB i Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Białymstoku.