wt. 24 października 2017

Rada Rozwoju Wydziału Architektury PB przystępuje do pracy

Rada została ona formalnie powołana podczas spotkania 13 września 2017 roku. Prorektor Politechniki Białostockiej ds Rozwoju, prof. dr hab. inż Roman Kaczyński wręczył powołania członkom rady. W planach Rady są przedsięwzięcia, których celem będzie zarówno wzmocnienie potencjału wydziału, jak i działania na rzecz regionu i miasta. Ostatnie spotkanie było doskonałą, żywą i dynamiczną dyskusją nad specyfiką wydziału oraz możliwymi działaniami Rady. Kolejne spotkanie odbędzie w Suwałkach, w siedzibie firmy Malow, pod koniec roku.
W spotkaniu wzięli udział:
1.Jarosław Antychowicz- Prezes firmy InfinityGroup.
2.dr hab. arch. Aleksander Asanowicz - Dziekan Wydziału Architektury PB.
3.Władysław Bojarczyk- Prezes firmy Markbud.
4.Cezary Breczko- Prezes firmy BMW Auto Breczko.
5.Bożena Datczuk -Prezes firmy TOBO.
6.dr arch. Adam Jakimowicz - prodziekan ds. Promocji i Współpracy Wydziału Architektury PB.
7.dr hab. Roman Kaczyński, prof. PB - Prorektor Politechniki Białostockiej ds Rozwoju
8.prof. dr hab. arch. Konrad Kucza Kuczyński - Atelier2,Profesor zwyczajny, Politechnika Warszawska.
9.dr inż. arch. Romuald Loegler - Atelier Loegler Architekci, wydawca "Architektura i Biznes".
10.Sławomir Kiszycki - V-ce Prezes firmy Unibep S.A.
11.dr inż. Adam Musiuk - Prodziekan ds. Nauki Wydziału Architektury PB.
12.dr arch. Jolanta Owerczuk - Prodziekan ds. Studenckich i Dydaktyki Wydziału Architektury PB.
13.Henryk Owsiejew - Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Malow.
14.Andrzej Parafiniuk -Konsul Honorowy Republiki Finlandii, Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
15.dr hab. Jarosław Perszko, prof. PB - Prorektor Politechniki Białostockiej ds Studenckich
16.Adam Poliński - Z-ca Prezydenta Miasta Białegostoku.
17.Grzegorz Rzemek- Dyrektor Regionalny ds. Korporacyjnych, Bank ING BŚ.
18. arch. Barbara Sarna - Przewodnicząca Podlaskiej Regionalnej Izby Architektów RP.
19. Marek Starosta - Prezes firmy Benmar.
20. dr Wojciech Tarasiuk - Dyrektor Regionu ds. Bankowości Detalicznej, Bank PKO BP.
21. Adam Walicki - Prezes Resursy Podlaskiej.
22. Wojciech Walulik- Burmistrz Augustowa.