sob. 16 grudnia 2017

Pierwsza, historyczna obrona pracy doktorskiej na Wydziale Architektury PB

22 listopada 2017 odbyła się pierwsza w historii Wydziału Architektury PB obrona rozprawy doktorskiej. Mgr inż. Karolina Ogrodnik, zatrudniona na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB przedstawiła rozprawę nt. "Idea miasta zwartego - zasadność i uwarunkowania realizacji w Polsce". Promotorem w przewodzie doktorskim był dr hab. inż. arch. Bartosz Czarnecki, prof. nzw. PB, promotorem pomocniczym dr inż. arch. Adam Turecki. Recenzentami rozprawy byli: prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło z WA Politechniki Śląskiej oraz dr hab. inż. arch. Robert Barełkowski, prof. nzw. ZUT w Szczecinie. Przewodniczącym komisji doktorskiej był dr hab. inż. arch. Jarosław Szewczyk, prof. nzw. PB. Komisja przyjęła wniosek do Rady Wydziału Architektury PB o nadanie stopnia doktora oraz o wyróżnienie pracy.