pt. 24 lutego 2017

Odszedł dr Wojciech Plewako

Z żalem informujemy, że w dniu 2 grudnia 2016 r. zmarł Pan dr Wojciech Plewako, wieloletni pracownik i prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

dr Wojciech Plewako – był absolwentem Państwowego Liceum Techniki Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Oprócz wieloletniej pracy na Wydziale Architektury PB, wykładał na Bagdad University Faculty of Architecture (1981), na Damascus University Arhitectural Department  (1982–1984).

W Ministerstwie Kultury zasiadał na stanowisku Dyrektora Departamentu Plastyki, następnie był Pełnomocnikiem Ministra do spraw plastyki. Wykładowca na Europejskiej Akademii Sztuki. Do 2010 roku pełnił funkcję Prorektora do spraw studenckich.

Od 2014 roku wykładał w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie.

Wraz z wiadomością o Jego odejściu, żegnamy wybitnego pedagoga, kolegę, człowieka o niezwykłym intelekcie, poczuciu humoru i życzliwości.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 grudnia 2016 r. o godz. 14:30 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (Brama IV).