sob. 25 marca 2017

OIKONET

Od roku akademickiego 2013 / 2014 Wydział Architektury Politechniki Białostockiej jest członkiem konsorcjum OIKONET – globalnej i multidyscyplinarnej sieci partnerskiej, zorganizowanej wokół zagadnień badawczych i edukacyjnych dotyczących mieszkalnictwa. Konsorcjum składa się z 34 instytucji naukowych, biznesowych i administracyjnych z całego świata. Koordynatorem przedsięwzięcia jest prof. Leandro Madrazo Agudin z Uniwersytetu La Salle w Barcelonie.

Strona projektu :  www.oikonet.org

OIKONET jest kontynuacją i rozwinięciem europejskiego projektu OIKODOMOS, w ramach którego stworzona została interaktywna platforma edukacyjna. Platforma w obecnej edycji jest rozwijana już w skali globalnej.

Wydział Architektury PB jest uczestnikiem gałęzi projektu poświęconej edukacji – Working Package Pedagogy. Jego uczestnikami są dr hab. A. Asanowicz, dr arch. K. Asanowicz, dr arch. A. Jakimowicz i dr arch. A. Tokajuk. Koordynatorem uczelnianym projektu OIKONET jest dr hab. A. Asanowicz.