sob. 16 grudnia 2017

[W cieniu kadru] malarstwo - tytuł wystawy malarstwa dr. Marka Świdrydowicza

[W cieniu kadru] malarstwo - to tytuł wystawy malarstwa dr. Marka Świdrydowicza, którą od 11 lutego można oglądać w Galerii Białostockiego Teatru Lalek.

Dr Marek Świrydowicz jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych. Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w roku 2002 - zrealizował scenografię do "Makbeta" w Teatrze im. St. Jaracza. Marek Świrydowicz od 2003 lat pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, w 2013 roku uzyskał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne, tytuł rozprawy doktorskiej: "W kierunku imaginacji. Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Dzieło sztuki jako indywidualna projekcja artystycznych doświadczeń".

Wystawę można oglądać od 11 lutego 2017 w godzinach pracy BTl’u, w Galerii Białostockiego Teatru Lalek, ul. Kalinowskiego 1.